9 zajímavých a originálních skupinek na Facebooku

3dlike

O zajímavých facebookových stránkách toho už bylo napsáno ledacos, ale najdete tu i velké množství nejrůznějších skupinek, které mohou sloužit opravdu rozmanitým účelům. Dnes vám přinášíme tip na 9 takových opravdu zajímavých a originálně pojatých komunit, které můžete najít v prostředí českého Facebooku.

(Nezapomínejte, že u většiny skupinek musíte nejprve zažádat o členství a teprve po přijetí mezi členy uvidíte celý obsah ;-))

Skupina Vyměň jídlo!

Pokud se přidáte k této komunitě lidí, můžete se účastnit vzájemné barterové (výměna pouze za jiné zboží, ne za peníze) směny vlastních výrobků/výpěstků/služeb. V albech naleznete nabídku domácího chleba, mléčných výrobků a vajíček, zeleniny, ořechů, hub, sazeniček a dalších věcí. Každý si sem může nahrát své produkty a ostatní pak komentují svými nabídkami, za co by danou věc vyměnili. Pokud přímo něco konkrétního sháníte, můžete využít poptávkového alba.

Jiné, další

Jiné, další (1)

SkupinaViděno v Praze

V této skupince můžete sledovat (ale i sami ukazovat), co zajímavého, nevšedního nebo vtipného je v našem hlavním městě k vidění. Meze se v podstatě nekladou a tak je zde opravdu výživný koktejl obsahující například vtipné nápisy, podivná individua v hromadné dopravě, dvojníka Chucka Norrise, různé úkazy, zajímavé fotky z veřejných akcí a mnoho dalšího.

Viděno v Praze (1)

Viděno v Praze (2)

Viděno v Praze

Skupina !!!STOPzlodějům!!! Aneb staronový zub

Místo, kde si můžete postěžovat, když vás někdo online napálí, okrade. Správci se pokoušejí pátrat, pomáhat, zkrátka komunita, která zajišťuje, abyste na své konflikty nebyli sami a v případě problémů měli alespoň nějaké dovolání. Při častém obchodování přes FB a vůbec internet sem také kupující mohou nahlížet pro případné varování před nečestnými, nespolehlivými nebo přímo podvodnými prodejci.

 

Skupina ALTERNA – alternativní léčba nemocí

Zde se sdružují lidé, kteří mají zájem o alternativní způsoby léčby nemocí, neduhů a jiná zdravotní trápení. Řeší se zde přírodní prostředky léčby, domácí recepty na “medicínu”, “babské rady”, prostě cokoliv, co spadá do alternativní medicíny. Můžete tu najít rady od ostatních, pročítat si diskuze členů na určitá zdravotní témata apod.

ALTERNA - alternativní léčba nemocí

Skupina CO BUDU DNES VAŘIT?

Oblíbenosti dosahuje skupina hlavně u žen, ale určena je každému, kdo má rád domácí jídlo, vaření a dobré pití. Členové přidávají každý den nové, osvědčené recepty, své tajné vychytávky a fígle v kuchyni. Pokud trávíte alespoň nějaký čas v kuchyni, určitě zde naleznete mnoho inspirace. Většina příspěvků je doplněna i fotografiemi.

CO BUDU DNES VAŘIT

Skupina Nabídka štěňátek a krycích psů s PP – potřeby kolem psů

Skupina je určena milovníkům psích společníků. Jejím hlavním cílem je vytvořit prostor, kde je možno nabídnout a sehnat štěňátka, zásadou však je, že jsou tato mláďátka výhradně z “papírových chovů”, tj. rozhodně odmítá křížení psů bez průkazů původu. Pokud si hodláte pořídit pejska, nebo naopak se chovem již aktivně zabýváte, určitě vám tato skupina bude užitečná.

Nabídka štěňátek a krycích psů s PP - potřeby kolem psů

Skupina Největší skupina v ČR!

Jediným cílem této komunity je nasbírání největšího počtu členů z České republiky. Pravidla zde žádná nejsou, na zeď může každý umístit cokoliv se mu zamane. Zatím čítá kolem 10 tis. členů, takže největší pravděpodobně ještě není, ale aspirace by tam byla.

 Skupina IKEA mánie – AKCE, SLEVY, NÁKUPY

Pro milovníky IKEA nábytku a bytových doplňků – zvláště pak ty, kteří to do obchodního domu mají poněkud z ruky a dostanou se tam opravdu sporadicky. Už vás někdy napadlo, jaká je to škoda, že IKEA nenabízí možnost zakoupit zboží přes internet? Tady máte možnost za drobnou provizi správkyni + skutečné poštovné vybrat si v pohodlí domova a pak počkat na balíček. Dostupnost zboží si můžete online předem ověřit.

Skupina Gothic bazar

Skupinka, kde se sdružují vyznavači této extravagantní módy/stylu života/hudby/líčení atd. Vše, co k proudu patří, můžete směle nabízet a také shánět právě zde. Místo, kde se pohybuje opravdu hodně stoupenců této subkultury, kteří zde nabízejí převážně gothic oblečení, boty a doplňky.

Gothic bazar

 A na závěr zmíníme ještě jednu velmi konkrétní, dobročinnou stránku, kterou založila “internetová teta” malé Karolínky. To je moc milá holčička, která má problém s nožičkama. Stránka “Karolínka bude chodit” je založena pro všechny její případné podporovatele, kteří ji mohou pomoci finančně, přispět tak k její rehabilitaci a průběžně sledovat pokroky.