Archiv předvolebních lákadel

Slibem nezarmoutíš, říká se. Na druhou stranu – co je psáno, to je dáno. Před volbami se to veřejnými sliby jenom hemží. Když je po boji, političtí představitelé často na svá slova zapomínají. Někdy bohužel i sami občané. Díky www.slibujeme.cz je možné závazky našich zástupců lépe kontrolovat.

Na stránkách si můžete prohlédnout předvolební letáčky, billboardy, články z médií a další.

Kontrolovat sliby můžete za pomoci vyhledávání podle strany, či obce. Web je poměrně novým nástrojem kontroly našich čelních představitelů.

slibujeme                                          www.slibujeme.cz
 

Každý uživatel může nahrát nejrůznější předvolební materiály, v ideálním případě pocházející přímo z jeho obce. Přispět můžete fotografií, PDF, odkazem nebo videem. Důležité je, aby se jednalo o vámi pořízené fotografie a skeny. Dokumenty stažené ze sekundárních zdrojů (online médií) sem nepatří.

Naleznete zde také žebříček politiků s nejvíce nahranými dokumenty, kterému aktuálně vévodí Miloš Zeman. Na dalších místech jsou uvedeni Jiří Dientsbier, Jan Fischer, Karel Schwarzenberg a Michal Hašek. Tato jména ukazují, že výčet je zatím ovlivněný především prezidentskými volbami. Momentálně je na webu nahráno celkem 989 dokumentů.

V sekci obcí s nejvyšším počtem materiálů po České republice jako celku následuje Jihomoravský a Ústecký kraj. Prvním městem v této kategorii je Praha.

Archív volebních slibů se tedy doufejme bude rozrůstat a jistě se stane oblíbeným u každého, kdo se o veřejné dění a politiku všeobecně zajímá. Zvláště pak před příchodem k urnám by slibujeme.cz mohlo být nápomocno při rozhodování.

slibujeme2

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *