Celebrity a jejich hemisféry – video

celebrityStephanie Valentine je úžasně kreativní umělkyně. Věnuje se hudbě, digitálnímu výtvarnu, vytváří tutoriály a wallpapery zdarma. Mladá dáma s všestranným záběrem, tvůrčím přístupem k životu a nepochybně i obrovským talentem. Dnešní video je jejím výtvorem, který se snaží ukázat něco, nad čím jsme možná nikdy ani nepřemýšleli.

Náš mozek má dvě hemisféry (poloviny). Jedna je řekněme racionální, ta druhá spíše emocionální. Stephanie v následujícím videu poukázala na fakt, že i naše tvář tuto skutečnost do jisté míry zřejmě odráží a vytvořila fotomontáže, které ukazují, jak by vypadaly známé osobnosti pouze s “racionální” (levou), nebo “emocionální” (pravou) tváří.

Náš obličej totiž není zcela symetrický, přestože si to možná mnozí myslí. Každá polovina je jiná. Stephanie upravila fotografie tak, že jsou obě poloviny obličeje dokonale symetrické (zrcadlové) a nadhodila tak svým dílem myšlenku, že náš vnitřek, to, co je uvnitř, se projevuje jako odraz v zrcadle navenek a náš neopakovatelný obličej je utvářen oběma hemisférami našeho mozku.

Celebrity – kompilace muži:

 Celebrity – kompilace ženy: