Databáze českých výmolů na silnicích

3495862197_2b9a31d558_m

Photo Credit: …-Wink-… via Compfight cc

Taky vás štve stav českých silnic? Drkotáme se po těch „kočičích hlavách“ se svými auty a přemýšlíme, jak se to asi na nich neblaze podepisuje. Naše trasy jsou plné výmolů, které nám ztrpčují motoristický život. Neházejte ale „klíčky do žita“, dnes vám představíme projekt, který by možná mohl pomoci.

 Na www.vymoly.cz totiž naleznete přehlednou databázi výtluků na českých silnicích. Kdokoliv sem může přidávat nové „díry, či nerovnosti“ a kontrolovat stav těch notoricky známých. Cílem je informovat odpovědné správce silnic a vytvářet unikátní analýzy současného stavu.

 Slouží vlastně ke komunikaci mezi silničáři a uživateli vozovek – motoristy a cyklisty. Web upozorňuje na havarijní stav vozovek a jeho hlavní snahou je pomáhat nápravě momentálně nepříznivé situace.

 Na úvodní stránce najdete žebříčky těch nejhorších úseků, mapu ČR, ve které jsou přidaná místa označena a v galerii si můžete prohlédnout i fotografii výmolu. Ostatní uživatelé mohou v databázi hodnotit jednotlivé výtluky, nebo přidat tzv. kontrolu – aktivně spravovat stav již přidaných děr. K dispozici jsou i příslušné mobilní aplikace, takže spolupráce je opravdu snadná.

 Motivací by vám mělo údajně být hlavně napomáhání ke zlepšování, ale mimo to se každý registrovaný účastník stává soutěžícím, který svou aktivitou získává body. Za ty pak může vyhrát například voucher na spotřební zboží a elektroniku.v

www.vymoly.cz

 Celkově jde o nápaditý a zároveň velice prospěšný projekt, do kterého vložil svou důvěru a sponzoruje ho například Český rozhlas Radiožurnál nebo Nadace pojišťovny GENERALI.

vymol