Flightradar24 – živá letecká doprava

   Fascinují vás letadla? Rádi koukáte do mapy? Jste tak trochu zvědavci? Objevte www.flightradar24.com, neboli „letecký provoz živě“.

   Pointa? Malé žluté „modýlky“, pohybující se nad mapou celého světa, představující skutečná letadla v reálném čase.

Bez názvu-2

www.flightradar24.com – letecká doprava nad ČR

   Služba je zcela zdarma a poskytuje informace nepřetržitě 24 hodin. Mapu lze opravdu maximálně přiblížit a k pozorování tu jsou dopravní i nákladní prostředky. Můžete je sledovat z pohodlí z domova, avšak musí mít určitou výšku. „Šmírování“ malých, vyhlídkových, či soukromých letadel tedy samozřejmě nečekejte.

   Na stránkách je k dispozici aplikace, která v kterémkoliv okamžiku a kdekoliv na světě odhalí, „co“ vám právě letí nad hlavou.  A to velmi dopodrobna! Odkud, kam, jak rychle, jak vysoko, jaká společnost a jaký je typ stroje? Odpověď je na dosah jednoho kliknutí myši.

Bez názvu-3

    Živý letecký provoz nad Evropou

   Funguje to ale i obráceně. Znáte naopak číslo konkrétního letu a chcete jej sledovat? Pro tyto účely je tu vyhledávácí políčko.  Avšak instalovat aplikaci není nezbytné, k užívání postačí i obyčejný prohlížeč.

   Pokud nějaký letoun probudí vaši zvědavost a kliknete na něj, zobrazí se fialově jeho letová stopa. Dozvíte se nejen „odkud – kam“, ale také „kudy“.  Pro opravdové fajnšmekry či zvědavce je k dispozici aktuální fotografie stroje.

   Součástí služby je dále přehledná databáze dopravních společností, letů a světových letišť. Pokud budete mít chuť komunikovat s ostatními příznivci, můžete použít místní chat, nebo fórum.

hodnocení 1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *