Nápady na podnikání – inspirující databáze

nápady na podnikáníDnes přicházíme s doporučením na zajímavé, inspirační prostředí, kde najdete nápady na podnikání. Je jich tam stovky a jsou volně dostupné každému, kdo projeví zájem. Jedná se o myšlenky lidí, kteří nemají možnost realizace, ale přesto si přejí, aby se jejich idea uskutečnila.

Občas se člověk setká s tvrzením, že nápad je tím, co má hodnotu. Na čem se dá zbohatnout. Nikomu jej nesmíme vyzradit, mohl by nám být ukraden. Opravdu?

„Bez činu zůstává i nejkrásnější myšlenka bezcennou.“ Mahátma Gándhí.

Ve skutečnosti není nápad nijak drahou komoditou, důležitá je samotná realizace. Potřeba jsou hlavně prostředky, energie, čas a zápal. Trocha štěstí k tomu, pochopitelně. Nicméně pokud vám tyto atributy nechybí, ale pověstný nápad ne a ne přijít, koukněte na stránky Ideaswatch.com. Tam najdete nápady na podnikání, ale sami také můžete jakýkoliv tip přidat (včetně těch bláznivých:-). Chybí vám nějaký produkt v obchodech? Máte v hlavě myšlenku na zlepšovák, co by usnadnil práci? Vlastní byznys však rozjet nemůžete? Připíchněte to sem!

Nalézt se tu dá mnoho inspirace a podnětů pro vlastní nápady na podnikání. Autoři jsou sdílní a o své myšlenky se ochotně dělí.

Jednotlivé nápady jsou na webu vystavovány v podobě papírových lístečků, připnutých na plochu sponkou. Ideaswatch.com také nabízí funkce, které umožňují diskuze s podnikateli a kreativci z celého světa, ověření, zda už něco podobného neexistuje a také spojuje nadšence pro věc, kteří pak mohou nápady na podnikání realizovat kooperativně.

Nápady na podnikání jsou tříděné do kategorií “mobilní”, “služby”, “sociální podnikání” a “online nápady”.

Podívejte se na úvodní video k webu:

Stránky jsou sice v angličtině, ale přelouská je jistě každý, kdo má alespoň základy, případně pomůže nějaký online překladač.

srartup