Nezávislá volební kalkulačka

volební kalkulačkaVolby do parlamentu se nezadržitelně blíží. Možná jste také rozčarovaní a nerozhodnutí. Pročítat pečlivě volební programy možná už ani nemáte náladu.

Jenže volební právo je jedno z nejstarších a nejdůležitějších práv, které souvisejí s demokratickým uspořádáním společnosti. Složme mu poctu alespoň tím, že jej využijeme.

Možná máte pocit, že se o důvěru v oblasti vedení státu neuchází nikdo, kdo by si ji zasloužil nebo by vám stál za to mu ji projevit. Nicméně to, jaký je náš stát, neurčují „ti nahoře“, nějaká elita, kdosi cizí. Jsou to jen lidé, kteří vzešli z našich vlastních řad, ať se nám to líbí, nebo ne. Často se nám to moc nelíbí.

Nejspíš je načase změnit svá rozhodnutí a poslat do vedení jiné zástupce. Ale to se nikdy nestane, když nebude zájem volit. Chcete li si vybrat dobře, dát hlas tomu, kdo se s vámi nejvíce shoduje, ale nemáte v úmyslu po tom složitě pátrat, zkuste následující nástroj:

Nezávislá volební kalkulačka (od sdružení Kohovolit.eu)

Volební kalkulačka porovná vaše názory s volebními programy kandidujících stran. Na závěr ještě můžete přidat váhu těm otázkám, na kterých vám zvláště záleží. Výsledkem bude přehledná tabulka, kde uvidíte procentuální shodu a můžete si také podrobně prohlédnout odpovědi politických stran.