Příběhy na padesát slov

Dnešním zajímavým tipem jsou Pribehynapadesatslov.cz.  Jedná se o unikátní literárně-tvůrčí projekt. Přispívat mohou profesionální spisovatelé i příležitostní pisálci. Pravidla jsou jasná – příběh musí mít hlavu i patu a bez nadpisu čítat PŘESNĚ padesát slov.

Stránky fungují od roku 2009 a k dnešnímu dni už mají vysokou kulturní hodnotu, dokonce je archivuje Národní knihovna.

Srpen 2009 – Zdeněk Král čte knihu A Whole New Mind. Její autor se zmiňuje o psaní padesátislovních příběhů jako svérázném tréningu pravé hemisféry mozkové. Zdeněk si říká, že to je dobrý nápad. Napíše prvních pár příběhů. Když se jim dosyta nachechtá, napadne ho, jestli by je neměl dát na web, aby se pobavili i jeho přátelé.

http://pribehynapadesatslov.cz/info/z-historie-pribehu/

Přispívání je nehonorované. Vydavatel sám uvádí, že by mělo být motivované hlavně „radostí z vyprávění a vítězstvím nad těsným limitem“.  Na své si tedy přijdou ti, kteří vyhledávají seberealizaci tvůrčím psaním. Především je ale web přínosným pro samotné čtenáře, neboť takovéto „jednohubky“ se dají „slupnout“ i v případě, že nemáte příliš času.

www.pribehynapadesatslov.cz

Na úvodní stránce je vystaven výběr redakce a nejnovější dílka. Příběhy, které vás zaujmou, můžete přidávat k oblíbeným, případně je komentovat. Pokud se přihlásíte, budete mít vizuálně odlišené ty, které už jste přečetli. Pribehynapadesatslov.cz mají i svůj vlastní blog, kde se objevují články s literární tematikou. V sekci „mapa stránek“ naleznete přehledné třídění autorů a různých kategorií.

pribeh

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *