Registr jízdních kol, obrana proti zlodějům

Jste vášnivým cyklistou? Už vám někdy ukradli kolo? Pokud ano, určitě se vám zalíbí Vaše kola.cz.

Photo Credit: Jonas Tana via Compfight cc

 Pro pesimisty máme dobrou zprávu – každoročně se objeví stovky ztracených a odcizených kol, ale kontakt na původního majitele obvykle chybí.  Návrat bicyklu je v takovém případě poměrně složitá záležitost. Ovšem pomocí těchto stránek by se to mělo zlepšit. Jedná se totiž o registr, kam můžete zdarma vložit identifikační údaje svého kola. Když své přibližovadlo nenajdete tam, kde jste ho zanechali, kromě strážníků se můžete obrátit i na tento web. Portál totiž úzce spolupracuje s policií. Hledání a návrat se tak značně zjednoduší.

 Pokud jste majitelem kola, nebo vám nějaké ukradli, zaregistrujete jej a vyplníte co nejvíce údajů. Tím nejdůležitějším je pochopitelně výrobní číslo. Dále pak třeba značka, barva, velikost rámu a kol, počet rychlostí, rok výroby, typ provedení, materiál nebo výbava. Čím pečlivěji se budete věnovat popisu, tím snazší by pak měla být identifikace v případě potřeby.

www.vasekola.cz

 Součástí portálu je sekce s články, kde naleznete jakýsi „zpravodaj“ k tématu, většinou jsou zde podrobnější informace o krádežích. Také je tu fórum, kde mohou registrovaní uživatelé vzájemně komunikovat, například si radit, nebo vznášet dotazy k ostatním.

 Vzhled stránek je čistý a přehledný. V levém sloupci naleznete kategorie kol, které jsou v databázi – horská, krosová, silniční, streetová, dětská nebo freestylová. Zvláštní sortu tvoří kolonka těch kradených. Pod tímto oddílem naleznete kalendář akcí.

 bicykly

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *