Tip pro zvědavé, kteří rádi šmírují

Photo Credit: JePeuxVoler via Compfight cc

Díky zajímavému projektu Webcams.cz můžete v reálném čase (obraz je díky webkamerám aktualizován každých pár sekund) sledovat dění na mnoha místech České republiky. V současné době je do systému zapojeno okolo tisícovky webkamer a každý uživatel může přidat tu svou.

 Portál vám tedy mimo jiné umožní zdarma propagaci. Vše je shromažďováno formou odkazů, takže na web, kde ji máte umístěnou, přivede nové návštěvníky. Ideální pro obchody s kamennou pobočkou, hotely, restaurace a další.

 Hned na úvodní stránce naleznete nově přidaná místa a webku týdne. V menu můžete vyhledávat, přispívat do návštěvní knihy, nebo nalézt důležité informace pro zprovoznění vaší webkamery. O celé problematice také můžete komunikovat v přilehlém diskusním fóru s ostatními uživateli.

Jednotlivá stanoviska jsou členěna do kategorií jako například „Hrady a zámky“, „Aquaparky“, „Geocache“, „Noční pohledy“ a další zajímavosti. Orientovat se také můžete podle speciální mapy. Tam jsou přesně vyznačeny body, kde můžete jak se říká koukat, kde co lítá. Doslova.

www.webcams.cz

 K dispozici je také verze v angličtině. Autor stránek uvádí, že podobně komplexní seznam týkající se českých umístění nenajdete. Pokud by vás však zajímaly další pohledy z celého světa, na zahraniční portály s podobným zaměřením najdete odkazy v sekci „otázky a odpovědi“.

webky1