Tvorba bannerů online ZDARMA

Dnes weblovky přinášejí tip, kde si může každý vytvořit banner přímo ve svém prohlížeči. Občas takovou věc člověk potřebuje a zadávat toto nějakému kreativci může být nákladné. Pokud máte trochu toho estetického cítění a necháte se navést pomocí předvolených šablon, může tato služba přijít vhod. Tím spíš, když je free.

Na stránce banner.fotor.com je práce velmi snadná. Nejprve si v prvním kroku vyberete, jaký typ banneru chcete vytvořit. Můžete si rozměry upravit zcela dle chuti, nebo kliknout na jednu z „klasických“ možností.

banner online

V dalším kroku volíte šablonu banneru, nicméně všechny části a prvky pak v editoru můžete snadno upravovat, či smazat.

šablona banneru Když na to přijde, není samozřejmě problém se proklikat až k „čistému plátnu“, takže výběr může být „pouhou formalitou“, ale možná se vám nějaký přednastavený prvek zalíbí a tak jej můžete ponechat, případně doupravit přesně na míru vašim potřebám.

 

 

 

 

A takto vypadá základní rozhraní editoru tvoření banneru online:

tvorba banneru online

Samotná tvorba banneru online je velmi jednoduchá. Jakýkoliv prvek na šabloně můžete označit a pak buď upravit, nebo odstranit. V levém sloupci je možnost nastavit pozadí, přidat textové pole nebo cliparty, v pravém přidáváte vlastní fotografie.

Na závěr si dílko můžete uložit do počítači, nebo hned sdílet na sociálních sítích. Uložení je tedy možné jen ve formátu JPG.

Jedná se o free službičku, která se občas může hodit. Existují samozřejmě případy, kdy potřebujeme nějaký ten bannerek, za který nemá význam platit grafiky a marketéry. Nicméně pokud si od banneru slibujete skutečný reklamní efekt a sami nejste v tomto oboru vzděláni, doporučuji raději se obrátit na odborníky.